MARCOVA 

Pomysłodawcami systemu PURIFIC Sucha Mgła są założyciele firmy Marcova, która jest obecnie głównym dystrybutorem urządzeń PURIFIC w Europie i dostawcą usług serwisu. 

Marcova od 15 lat zajmuje się kompleksową obsługą klientów B2B specjalizując się w szczególności w obszarze Print-Office-Technology. Wdraża obok najnowszych światowych technologii własne nowatorskie rozwiązania, takie jak Reporter stosowany do optymalizacji zarządzania drukiem, oraz usługa audytu energetycznego pomagająca firmom redukować wydatki na energię oraz eksploatację materiałów i urządzeń przyjaznymi dla środowiska metodami i środkami.

Marcova ma 5 oddziałów, w tym własny zakład produkujący tonery do drukarek. Utrzymuje ponad 100 punktów serwisowych dla urządzeń drukujących i obsługuje na terenie całego kraju ponad 1000 Klientów, od mikroprzedsiębiorstw po ogromne korporacje. Do jej partnerów strategicznych należą: HP, Xerox, Epson, Dell, Lenovo, Microsoft, Kyocera, Sharp, Canon, Fujitsu, Samsung.

Pierwsze urządzenia

W II kw. 2020 r. w ramach spółki Marcova opracowaliśmy i wdrożyliśmy urządzenie do dekontaminacji suchą mgłą MISTRAL, które bardzo szybko znalazło uznanie wielu klientów w tym szpitali, biur czy salonów samochodowych. 

Czas na PURIFIC

Po sukcesie urządzenia MISTRAL w grudniu 2020 r. zdecydowaliśmy się na powołanie spółki Purific sp. z o.o., której zadniem było opracowanie nowego, ulepszonego i modułowego urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń technologią suchej mgły. 

Prace Projektowe i Prototypy

W proces projektowania zaangażowaliśmy doświadczonych inżynierów projektujących rozwiązania dla takich firm jak Boeing czy Alstom. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby możliwe najwięcej komponentów powstawało w polskich fabrykach. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany komputer pozwalający na elastyczną modyfikację funkcji urządzenia w tym rozbudowę o czujniki i sensory czy zaawansowane zdalne sterowanie pracą. 

Prezentacja urządzenia PURIFIC

W III kw. 2021 przeprowadziliśmy testy urządzenia w środowisku klientów (biura, sklepy, przychodnie, apteki, operatorzy transportu publicznego). Urządzenie sprostało wysokim wymaganiom klientów co pozwoliło nam na uruchomienie produkcji docelowej.